Грумінг

Існує думка, що домашні вихованці часто нагадують своїх господарів. Догляд за ними деколи вимагає таких же витрат часу, сил і фінансових ресурсів, як догляд за собою. У цього процесу навіть є своє красиве і звучне ім’я — грумінг.

У перекладі з англійської грумінг (grooming) — це догляд за зовнішністю, підтримання гігієни, догляд за хутром (вовною) домашніх тварин, стрижка, миття, сушка, стрижка пазурів. Все, що стосується догляду за зовнішнім виглядом вашого вихованця може визначатися цим словом.

 

 

 

 

Для тварин це дуже важливо. Красива і гладка, блискуча і акуратна шерсть, чисті і здорові вуха, зуби і кігті додадуть вашим улюбленцям доглянутий вигляд, а також сприятимуть їх хорошому самопочуттю і настрою. Вам самим буде приємно, коли на вашу собаку або кішку звертатимуть увагу, обдаровуючи їх захопленими компліментами і посмішками.

Доглядати правильно за тваринами в домашніх умовах часом буває складно. Це вимагає знань, умінь і навичок, так як не всі процедури однаково хороші для різних тварин. До того ж, часто буває, що у вас просто не вистачає часу вчасно і регулярно доглядати за тими, кого приручили. І, розуміючи, що ви несете повну відповідальність за братів наших менших, ви звертаєтеся до спеціалістів — грумерів.

 

 

Грумінг собак виконується в кілька етапів

Розчісування вовни, під час якого відбувається боротьба з Колтун. У професійних салонах для цього використовують спеціальні щітки декількох видів, фурмінатор — прилад для видалення відмерлих волосся, різноманітні машинки і ножиці.

Миття тваринного із застосуванням різних бальзамів, шампунів і навіть кондиціонерів. У салонах вам запропонують навіть кілька видів варіантів косметики для вашого улюбленця. Враховано буде стан вовни, чутливість тваринки і інші важливі чинники.

Третій етап — стрижка або триммінг. По суті — це важлива складова грумінгу, оскільки саме на цьому етапі відбувається основна обробка вовни. Стрижка ножицями займає більше часу, вимагає від фахівця багатого досвіду і справжнього таланту. Але ще більш майстерним вважається триммінг, в результаті якого старе волосся вищипують за допомогою спеціального приладу.

Завершальний етап грумінг — чистка вушних раковин, видалення з них зайвого волосся, чистка, корекція і догляд за кігтями. Ми пропонуємо також додаткові послуги — чистка зубів ультразвуком і інші варіанти догляду за собакою.

 

 

Процедура грумінгу кішок має ряд відмінностей.

Найскладніше — це змусити тварину спокійно вести себе на протязі процедури. З собаками легше, а ось для кішок часом потрібен спеціальний дресирувальник. Крім того, їх найчастіше тримають, прив’язують, пристібають або застосовують наркоз. Сам же грумінг намагаються робити дуже швидко, щоб довго не мучити тварину і не травмувати. Краса, безумовно вимагає жертв, але не таких, щоб ваш улюбленець потім довго не міг прийти в себе.

Багато хто ставиться до процедури грумінг, як до капризу або модної тенденції. Однак це — важлива частина гігієни тварин і запорука їх здоров’я.