Діагностика

УЗД у ветеринарії

Як і у людей, у тварин також трапляються різноманітні захворювання. Відмінність у тому, що тварина не завжди може дати знати про те, що їй болить. Вдале лікування у більшості випадків залежить від того, наскільки сильно прогресує хвороба.

Своєчасне діагностування хвороби — це дуже важливо, адже якщо виявити зміни у здоров’ї раніше, можна уникнути запущених стадій розвитку хвороби, важкого лікування та летальних наслідків.

 

Один з найбільш надійних методів діагностування хвороб внутрішніх органів — це ультразвукова діагностика. У сучасному світі його активно застосовують у ветеринарії, адже він дає змогу абсолютно безболісно для тварини діагностувати майже всі системи організму та можливість отримати найбільш точні відомості про стан здоров’я домашнього улюбленця.
Існують різні види та класи апаратів для УЗ діагностики. Принцип роботи кожного з них схожий, адже всі вони працюють за принципом ехо-локації. Ультразвуковий передавач випромінює звукові хвилі високої частоти, які потрапляють на об’єкт, відбиваються від нього і надходять в приймаючий пристрій, що інтерпретує їх у вигляді картинки на екрані монітора. Чим вища частота ультразвукової хвилі, тим менша глибина проникнення в тканину і краща якість картинки.

Варто зауважити, що у ветеринарній клініці “Олтан Вет” встановлене якісне та сучасне ультразвукове обладнання, яке дає змогу отримати точні результати діагностики. Саме завдяки високим стандартам та багатофункціональності апарату, у клініці є можливість обстежити ваших домашніх тварин в області урології, хірургії, кардіології, гінекології. Фахівці клініки за допомогою цього апарату можуть побачити найдрібніші конкременти в жовчному міхурі і сечовивідних шляхах, ураження паренхіми печінки, нирок, селезінки в початкових стадіях патологічного процесу, дадуть точну оцінку стану слизової оболонки шлунка, визначать наявність рідини в черевній порожнині при перитоніті. Також сучасний УЗД-апарат дає можливість розпізнати вагітність від 25 днів і визначити життєздатність плодів.

Варто взяти до уваги також метод діагностики судин доплерографія. Він дає змогу оцінити кровообіг та виявити порушення у функціонуванні, а також знайти приховані патології серцево-судинної системи. Такий аналіз дозволяє не лише визначити стан здоров’я судин, а й встановити розвиток патологій на будь-яких стадіях.
Важливо пам’ятати, що на відміну від рентгенодіагностики при узд-діагностиці не травмується шкіра чи внутрішні органи, а організм не отримує шкідливої дози радіації. Такий метод є абсолютно безпечним та безболісним для домашніх тварин.

Рентгенографія у ветеринарії

Рентгенографія у ветеринарії використовується не рідше, ніж у медицині. Її вважають одним з найпопулярніших методів дослідження стану здоров’я домашніх тварин. Проте більшість помилково вважає, що рентген можна робити тільки у випадку проблем з опорно-руховим апаратом, але це зовсім не так. Його часто використовують для діагностики внутрішніх органів грудної та черевної порожнини, а також коли важливо визначити контури органів, їх розмір, наявність в порожнинах сторонніх предметів, вроджених змін будови і тощо.

 

 

При рентгенографії лікар-ветеринар робить своєрідну фотографію органів тіла тварини. Проте для звичайного фото треба промені видимого спектру, а для того, щоб було видно те, що всередині, потрібне рентгенівське проміння. Завдяки тому, що різні органи мають різну щільність та прохідність рентген-променів, на виході отримується зображення, яке може точно вказати розміри та показати контури кожного зображуваного органу.

Варто зазначити, що сучасне обладнання для рентгенографії не лише дає кращі результати дослідження, а й є набагато менш шкідливими для організму тварини. Більшість сучасних апаратів цифрофі, саме тому організм отримує менше опромінення, ніж при використанні плівкового обладнання.

Важливо знати й те, що сучасні цифрові рентген-апарати, які встановлені в клініці “Олтан Вет” піддаються комп’ютерній обробці. Їх можна збільшувати, зменшувати, змінювати яскравість, контраст тощо. У поєднанні з відмінною кваліфікацією лікарів, які працюють у клініці, усе це дає можливість ще більш детально проаналізувати стан досліджуваних органів домашніх тварин.

У клініці “Олтан Вет” лікарі-ветеринари проводять рентгенографію органів черевної та грудної областей домашніх тварин, хребта, кінцівок, черепа. Також є можливість провести дослідження з застосуванням рентгенографічних речовин. Серед таких: внутрішньовенна урографія і ретроградна уретроцистографія (визначення стану сечовидільної системи, в тому числі діагностики запальних, пухлинних поразок і сечокам’яної хвороби), мієлография (діагностика захворювань спинного мозку), дослідження з барієм (діагностика захворювань стравоходу, шлунка, кишечника).

Завдяки сучасному якісному рентген-апарату та широкому спектру застосовуваних методик у клініці “Олтан Вет” проводять діагностику таких паталогій:

 • Запальні захворювання легенів;
 • Сечокам’яна хвороба, порушення функції нирок;
 • Кишкова непрохідність і заворот шлунка;
 • Травматичні ушкодження внутрішніх органів;
 • Пошкодження опорно-рухового апарату: переломи, вивихи, ураження суглобів;
 • Підозра на присутність сторонніх тіл в шлунково-кишковому тракті;
 • Підозра на наявність вільної рідини в грудній і черевній порожнинах;
 • Хвороби серця у собак і кішок;
 • Захворювання хребта та кістково-суглобового апарату вікового характеру (спондильоз, артрози)

Окрім цього, є можливість визначити кількість плодів на пізній стадії вагітності.

Варто зазначити, що для коректного проведення діагностики непосидючим тваринам може знадобитися седація. Також важливим моментом буде присутність господаря під час процедури. Адже поряд зі знайомим чи навіть рідним обличчям тварина буде почувати себе значно спокійніше.
Рентгенографію можна робити будь-яким видам тварин. Маленькі домашні улюбленці можуть поміститися на знімку повністю, а для більших можна зробити рентген окремих органів.

УЗД серця у ветеринарії

Захворювання серця та серцево-судинної системи, на жаль, є дуже поширеними і в медичній практиці, і у ветеринарії. Обов’язковим та найбільш поширеним методом діагностики у цій сфері є електрокардіографія. Своєчасне виявлення патологій та порушень у роботі серця та судин дадуть можливість підібрати хороше лікування та врятувати вашого домашнього улюбленця від небажаних наслідків та ускладнень хвороби.

Найпоширенішими серцевими захворюваннями, якими сьогодні хворіють домашні тварини, є вроджені та набуті вади серця, кардіоміопатії, токсичний міокардит тощо. Для діагностики цих та інших хвороб у ветеринарній клініці “Олтан Вет” використовують найкраще обладнання,  яке допоможе отримати найбільш точні результати і виконати ЕХО серця

Якщо вашого домашнього улюбленця турбує постійний кашель, задишка, тахікардія чи постійна втомлюваність. Пам’ятайте, тварина не може розповісти про свій біль самостійно, тому швидке та своєчасне діагностування хвороби залежить в першу чергу від уважного господаря. Якщо ви помітили якісь зміни в поведінці улюбленця — одразу покажіть його лікарю.

Є певні види порід, які схильні до серцево-судинних захворювань. Це, наприклад, мейн-куни, сфінкси, британські і перські коти. У собак — добермани, боксери, такси, пуделі, болонки, а також представники всіх гігантських порід.

Варто пам’ятати, що є ряд факторів, які зобов’язують проходити обстеження у кардіолога регулярно: хіміотерапевтичне лікування тварини, наявність захворювань щитовидної залози, підготовка до анестезії або хірургічного втручання, породна схильність до захворювань серця.

Ендоскопія у ветеринарії

Ендоскопічне дослідження вважається найбільш ефективним та сучасним способом діагностики захворювань. За допомогою спеціального прилада — ендоксопа — лікар-ветеринар може оглянути органи тварини з середини.
Під час такого огляду ендоскоп вводиться в середину порожнини природнім шляхом — через стравохід, гортань, сечовивідні шляхи тощо. Таким чином огляд проводиться без хірургічного втручання та абсолютно безболісно для тварин. А завдяки тому, що в середину порожнини вводиться спеціальна камера, ветеринар може побачити усі зміни органів практично “наживо”, адже зображення виводить на екран в реальному часі.

 

 

Окрім оглядів за допомогою ендоскопа можна також провести забір матеріалів для аналізів та подальшого лабораторного дослідження.

Ендоскопи бувають різного виду. Наприклад гнучкими та жорсткими. Кожен з видів використовують для дослідження інших видів органів. У клініці “Олтан Вет” проводять такі види ендоскопії:

 • Гастроскопия — огляд шлунка;
 • Колоноскопія — огляд слизової оболонки товстої кишки;
 • Отоскопія — огляд зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки;
 • Езофагогастродуоденоскопія — огляд стравоходу, порожнини шлунка і дванадцятипалої кишки;

Повноцінна діагностика багатьох захворювань неможлива без ендоскопії. Дані, які отримуються при дослідженні, дають можливість точніше уточнити стан та зміни органів та їх оболонок. Також ендоскопічні апарати використовують у малоінвазивних втручаннях — лапароскопічні та торакоскопічні операції в ветеринарії не обходяться без таких приладів.
У клініці “Олтан Вет” ендоскопічна діагностика проводиться під загальним наркозом. У разі виявлення інородних тіл під час огляду, лікар одразу може вилучити їх за допомогою спеціальних інструментів.

Лабораторна діагностика

Вірний та своєчасно поставлений діагноз — запорука вдалого лікування. Про це знають усі, не зважаючи на те йде мова про лікування людини чи тварини. Саме від діагностики залежатиме й подальший стан здоров’я пацієнта, і його самопочуття, і навіть можливість повноцінно жити та функціонувати.

 

У ветеринарії загальноклінічні лабораторні дослідження — це крайня необхідність. Без їх проведення практично неможливо поставити діагноз. Заважаючи на те, що хворий сам не може пояснити та розповісти про самопочуття, лабораторні дослідження в поєднанні з клінічним оглядом дають можливість лікареві дати точну оцінку стану здоров’я тварини.

Запам’ятайте, комплекс досліджень повинен бути повним та точним, адже таким чином ветеринар зможе швидше поставити вірний діагноз та призначити лікування.

Ветеринарна клініка “Олтан Вет” пропонує широкий спектр загальноклінічних лабораторних досліджень, які проводять найбільш кваліфіковані лікарі.

Клінічні дослідження крові — це аналізи, які є обов’язковими практично при усіх захворюваннях. У нашій клініці вашим тваринам зроблять загальний розгорнутий аналіз крові (гематологічний аналізатор — 8 параметрів + 3 гістограми), а також займуться підрахунком тромбоцитів і визначенням часу згортання крові. Важливим дослідженням також є дослідження на паразитози крові — дослідження на бабезиоз, анаплазмоз, ерліхіоз, дослідження на дирофіляріоз.
Окрім крові фахівці клініки “Олтан Вет” займаються дослідженням сечі (загальний аналіз сечі).

Для кращої діагностики важливо не упустити й копрологічні дослідження — це копрограма, аналіз калу на наявність найпростіших і яєць глистів. Також важливими є основні біохімічні показники: сечовина, креатинін, глюкоза, загальний білок, альбумін, холестерин, білірубін (загальний і прямий).

Визначення ферментів сивородки крові (лужна фосфату, аланін амінотрасфераз (АлАТ); аспартат амінотрансфераза (АсАТ); гамма-глютамілтранфераза (г-ГТ) і ін) та
визначення в сивородці крові жовчних кислот і аміаку зроблять дослідження ще повнішим. А основні біохімічні дослідження на електроліти крові (калій; натрій; кальцій; магній; фосфор; хлориди) та дослідження системи згортання крові (коагулограма) допоможуть завершити повне обстеження вашої домашньої тварини.

Для діагностики певних захворювань до досліджень варто додати мікроскопічні дослідження зіскрібків шкіри, вушних виділень, а також цитологічні дослідження.